Eesmärk


Eesti Looduskaitse Koostöövõrgustiku eesmärgiks on vahendada looduskaitsemaastikul toimuvat meie maa käekäigust huvitunud inimestele. Kaardilt leiad kaasamõtlejate ja potentsiaalsete liitlaste kontaktid, kalendrist looduskaitseliste ürituste info ning foorumist kasulikke nõuandeid ja kogukonna toetuse.

Viime kodanike hääle ühisel jõul praktilisse poliitikasse!Liitu võrgustikuga!


Kui esindad looduse kaitseks seisvat organisatsiooni ja soovid, et kodanikuühenduse andmed ning tegevused võrgustikus kajastuksid, siis teavita oma soovist koostöövõrgustiku haldajaid info@eestilooduskaitse.eeVõrgustiku koostööpõhimõtted


·  Suhtleme kaaslastega lugupidavalt sõltumata vaadetest ja väärtustest.

·  Oleme lugupidavad ka suhtluses väljaspool võrgustikku, sealhulgas poliitiliste oponentidega.

·  Kriitikat teeme konstruktiivselt! Proovime välja pakkuda lahendusi, mis kriitika negatiivse olemuse positiivseks lahenduseks pööravad.

·  Lähtume teaduspõhisusest. Väidete esitamisel ja kaitsel lähtume faktidega kinnitatud andmetest, mitte kuulujuttudest ega tõendamata teooriatest.

·  Inimesed teevad asju enamasti nii hästi, kui nad oskavad ja jõuavad. Kohati võib isegi konstruktiivsest kriitikast väheks jääda, seepärast pakume võimalusel reaalset abi!

·  Ärme võtame rohkem ülesandeid, kui suudame ära teha. Kui aga ülesande juba enda kanda võtame, siis suhtume sellesse vastutustundlikult ja katsume endale võetud kohustused ka täita

·  Arvestame nii enda kui teiste füüsiliste ja vaimsete võimete ning piiridega. Ärme katkesta end liigse töökoormaga, vaid panustame pigem ülesannete jagamisele ja koostööle. Oluline on võimalikult vähese panusega võimalikult pikka aega vastu pidada, saavutamaks lõpuks tõeliselt suuri eesmärke. Võtmekohaks on rollide tark jaotus ja organiseeritud tegutsemine.Edu peitub targas koostöös ja jõudude ühendamises!