Maavarade arutelu Paide Arvamusfestivalil 13. augustil kell 12

Viewing 0 reply threads
 • Author
  Posts
  • #1564
   Silver Sillak
   Participant

   Mis on Sinu arvates oluline kriitiline küsimus, mida peaksime küsima, kui me räägime Eesti maavarade uurimisest ja kaevandamisest?

   13. augustil kell 12 asuvad erinevad huvipooled nagu kaevandaja, keskkonnamõju hindaja, kaevanduse läheduses elava kogukonna esindaja, teadlane jt arutama selle üle, mis tegelikult on juba pikalt kaane all podisenud. Nimelt on ehitusmaavarad seoses Rail Balticu, 4-realiste maanteede ehitamisega aina suureneva surve all. Digi- ja rohepööre suurendavad hüppeliselt nõudlust kriitiliste maavarade, näiteks fosforiidi ja haruldaste muldmetallide järele. Kui seni on Euroopa Liit toetunud maavarade impordile, siis uue strateegia järgi avatakse tee nende laialdasemaks kaevandamiseks oma territooriumil, teatavasti on ka Eestis nende varu võrdlemisi suur.

   Tutvu arutlejatega ning arutelu põhjalikuma sisuga siin: https://arvamusfestival.ee/stage/kriitilised-maavarad-ja-kriitilised-kusimused/?url=/kava/. Arutelust saab osa võtta Paide Arvamusfestivalil või kuulata arutelu salvestust peale festivali. Arutelu korraldavad Eesti Roheline Liikumine ja Keskkonnaõiguse Keskus, kes ühiselt on parasjagu aitamas ka (planeeritavate) kaevanduste läheduses elavaid kogukondi kaevandamist puudutavates otsustes kaasa rääkimisel.

Viewing 0 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.