Maavarade arutelu Paide Arvamusfestivalil 13. augustil kell 12

Uudised Foorumid UUDISED Maavarade arutelu Paide Arvamusfestivalil 13. augustil kell 12

0 vastust
 • Autor
  Postitused
  • #1564
   Silver Sillak
   Osaleja

   Mis on Sinu arvates oluline kriitiline küsimus, mida peaksime küsima, kui me räägime Eesti maavarade uurimisest ja kaevandamisest?

   13. augustil kell 12 asuvad erinevad huvipooled nagu kaevandaja, keskkonnamõju hindaja, kaevanduse läheduses elava kogukonna esindaja, teadlane jt arutama selle üle, mis tegelikult on juba pikalt kaane all podisenud. Nimelt on ehitusmaavarad seoses Rail Balticu, 4-realiste maanteede ehitamisega aina suureneva surve all. Digi- ja rohepööre suurendavad hüppeliselt nõudlust kriitiliste maavarade, näiteks fosforiidi ja haruldaste muldmetallide järele. Kui seni on Euroopa Liit toetunud maavarade impordile, siis uue strateegia järgi avatakse tee nende laialdasemaks kaevandamiseks oma territooriumil, teatavasti on ka Eestis nende varu võrdlemisi suur.

   Tutvu arutlejatega ning arutelu põhjalikuma sisuga siin: https://arvamusfestival.ee/stage/kriitilised-maavarad-ja-kriitilised-kusimused/?url=/kava/. Arutelust saab osa võtta Paide Arvamusfestivalil või kuulata arutelu salvestust peale festivali. Arutelu korraldavad Eesti Roheline Liikumine ja Keskkonnaõiguse Keskus, kes ühiselt on parasjagu aitamas ka (planeeritavate) kaevanduste läheduses elavaid kogukondi kaevandamist puudutavates otsustes kaasa rääkimisel.

0 vastust
 • Sa pead olema sisse logitud, et sellele teemale vastata.