Võrgustiku liikmete ja foorumi kasutajate TERETUS- ja TUTVUSTUSKODA!

Uudised Foorumid KOOSTÖÖ KONTAKTID Võrgustiku liikmete ja foorumi kasutajate TERETUS- ja TUTVUSTUSKODA!

2 vastust
  • Autor
    Postitused
      Linda-Mari Väli
      Supermoderaator
      • Eesti Metsa Abiks

Tere kõigile kaasamõtlejatele ja looduse abiks liikujatele 🙂

Selle teema alla saavad koostöövõrgustiku liikmed, võrgustikku kui tööriista kasutavad kodanikud ja teised kaasfoorumlased lühidalt ennast ja oma seniseid tegemisi, huvisid, võimalusi jms tutvustada. Kui olete ühtlasi võrgustiku

Teen siis omalt poolt otsa lahti: minu nimi on Linda-Mari Väli. Viimased kümme aastat olen tegelenud eelkõige ilukirjanduse, kriitika ja ajakirjanduslike artiklide kirjutamisega. 2014 aastal alustatud Eesti metsanduspoliitikat puudutava uurimuse ja Müürilehele kirjutatavate kaastööde sarja käigus eskaleerus toimuv lõpuks selleni, et 2016. aasta lõpus leidsin eneselegi ootamatult ennast Keskkonnaministeeriumi eest metsaseaduse muudatusteepanekute vastu meelt avaldamas.

Viimased viis aastat olen tegelenud eelkõige nn metsakaitsetööga kodanikuühenduses Eesti Metsa Abiks liikmena. EMA kuulub ühtlasi võrgustiku haldusrühma, vastutades kodulehe toimimise ja arengu ning organisatsioone ühendava üldkoja toimumise eest.

EMAs tegutsedes olen igapäevaselt kokku puutunud laialdaste lageraiete ja ekstensiivse looduskasutuse mõju all kannatavate Eestimaa elanikega. Samuti olen olnud pidevas kommunikatsioonis keskkonnaministeeriumi juhtide ja selle allüksuste ametnikega. Olen pidanud nägema nii mõndagi traagilist metsarüüste- ja kannatusluge, aga aja jooksul üha enam ka esimesi pisikesi võite, mis kinnitavad seda lootust, mille baasilt ma tegutsenud olengi – järjekindel, pühendunud töö viib aegamisi sihile. Muutused ei tule nii kiiresti, kui hing ihaldab, aga nad tulevad siiski – ja esimeste muutuste järel teised ja kolmandad, kuni üldine poliitika hakkab üldise lumepalliefekti mõjul lõpuks päriselt keskkonna- ja inimsõbralikuks vormuma.

Mul on tõeliselt hea meel meie ühise katsetuse üle Eesti Looduskaitse Koostöövõrgustiku näol kodanikuühenduste ja ka laiemalt kodanikkonna omavahelist koostööd edendada, et saavutada ühisel jõul efektiivsemalt neid eesmärke, mida siinse võrgustiku liikmesorganisatsioonid jagavad. Viimastel aastatel teiste organisatsioonidega sidet pidades ja koostööd arendades olen sedalaadi vabatahtliku kuuluvuse alusel, aga praktiliselt koostööd edendavate ja sarnaste (üld)eesmärkidega organisatsioodega suhteid arendades just sellisest koostööplatvormist puudust tundnud.

Seepärast olen ka väga lootusrikas ja varmas koostöövõrgustiku võimaluste katsetamiseks ning olen valmis võtma ka ELK-i haldamise ja arendamisega seotud (minimaalseid) kohustusi. Usun siiralt, et see tööriist võiks võimaldada nii metsakaitse- kui teiste looduskaitse- ja kodanikuühenduste poliitiliste eesmärkide saavutamist ja jõu kasvatamist, kui me seda ka reaalselt kasutama hakkame – reaalseks kasutamiseks peab aga võrgustiku tööriist ja korraldus ennast ka õigustama hakkama, pakkudes reaalset abi Eesti looduskaitse ja vastastikkuse koostöö edendamisel.

Ehk võin öelda, et meid ühendab arusaamine, et inimene pole oma keskkonna valitseja, vaid selle tibatilluke, aga vahetus mõjuväljas “ringlev osis” – umbes midagi mikroobilaadset selliste hulkraksete organismide seedesüsteemides nagu inimene isegi. Kui  me tahame selle “osisena” toimima jääda ja võimaldada püsimajäämist ka oma lastele ning usume eetilise, loodust ja elu austava eetika väärtusesse.

Nüüd oleme siis loodetavasti üldjoontes tuttavad 🙂
      Ootan väga teiste foorumlastega “Teretamise!” võimalust!

Üheskoos Eesti ja kogu maailma looduse abiks!

Martin Luiga
      Osaleja
      • Eesti Metsa Abiks

Tervist!

Mina olen Martin Luiga ja mina olen viimastel aastatel juhtinud Eesti Metsa Abiks rahvusvahelist programmi, aga tegelenud ka muude küsimustega ning kirjutanud ka rea olukorda analüüsivaid artikleid. Minu käest võib küsida ülevaateid või viiteid materjalidele.

Tere tulemast kõigile! Ja jõudu meile. Pikk tee on juba üheskoos käidud. Kuigi vahel võib tunduda, nagu poleks sest kõigest kasu olnud, oleme hoopis teises kohas kui viie aasta eest. Kes teab, milline tegu või sündmus võib tõelise pöördeni viia.

Raul Steinberg
      Supermoderaator
      • Eesti Metsa Abiks

Tere!

Mina olen Raul Steinbeg ja olen EMAs. Minu roll selles on tehniliste küsimuste lahendamine nagu veebilehtede haldamine ja lisafunktsioonide lisamine. Lisaks olen selle veebilehe looja ning kõikide tehniliste küsimustega saab pöörduda minu poole!

Mul on väga hea meel tervitada kõiki olemasolevaid ja liituvaid liikmeid sellele lehele ja loodetavasti sellesse loodavasse võrgustikku 🙂

Soovin, et see leht ja võrgustik oleks platvorm, kus saaksid ühendada jõud kõik Eesti looduskaitse ühendused.

2 vastust
  • Sa pead olema sisse logitud, et sellele teemale vastata.